AccommodationTypes
Fakta
Om Haus Schartner
I hjertet af Wagrain finder du Haus Schartner - lejlighederne er til dig, der foretrækker beliggenhed over luksus.
Her bor du nemlig lige på torvet i Wagrain, og der er altså rig mulighed for at afprøve Wagrains hyggelige restauranter, berømte afterskibarer og indkøbsmuligheder lige uden for døren.
Men Haus Schartner er ikke kun godt placeret i forhold til centrum, men også en fin afstand til både lift og piste. Det er en god gåtur - men hvis du ikke lige er frisk på at gå i skistøvler, så går bussen tæt på lejlighederne og fragter dig sikkert frem til liften.
Hvis du gerne vil have en billig, god skiferie i centrum af Wagrain - så er Haus Schartner det helt rigtige valg til dig. Vi hos Danski glæder os til at se dig på årets skiferie til Wagrain.
Men Haus Schartner er ikke kun godt placeret i forhold til centrum, men også en fin afstand til både lift og piste. Det er en god gåtur - men hvis du ikke lige er frisk på at gå i skistøvler, så går bussen tæt på lejlighederne og fragter dig sikkert frem til liften.
En god og billig indkvartering
Hånden på hjertet, så er Haus Schartner ikke luksus. Men alle lejligheder er pæne og rene – alle med bad, toilet og et funktionelt køkken. Så her er, hvad du skalbruge på skiferien. Desuden skal du ikke tænke på at fylde kufferten med håndklæder og sengetøj, for det er der allerede i lejlighederne.Hvis du gerne vil have en billig, god skiferie i centrum af Wagrain - så er Haus Schartner det helt rigtige valg til dig. Vi hos Danski glæder os til at se dig på årets skiferie til Wagrain.
Bemærk
Vær opmærksom på, at ejerne har høje krav om fred og ro i huset - så huset er ikke egnet til unge grupper, der gerne vil holde fest natten lang.Afstande
Afstand til piste 600 m
Afstand til lift 600 m
Afstand til skibus 20 m
Afstand til skileje 600 m
Værelset
TV Ja
Sengelinned Ja
Kaffemaskine Ja
Håndklæder Ja
WiFi Ja
Slutrengørring Ja
Mad og drikke
Faciliteter
Skirum Ja
WiFi Ja
Lejlighed 2-værelses 3 personer
2-værelses lejlighed med 1 soveværelse til 2 personer, køkken/opholdsrum med 1 soveplads, bad og toilet.Sengelinned – Kaffemaskine– Køleskab – Håndklæder – TV - Wi-Fi (gratis)
Lejlighed 2-værelses 4 personer
2-værelses lejlighed med 1 soveværelse til 2 personer, køkken/opholdsrum med 2 sovepladser, bad, toilet og tv.Sengelinned – Kaffemaskine– Køleskab – Håndklæder – TV - Wi-Fi (gratis)
Lejlighed 2-værelses 6 personer
2/3-værelseslejlighed bestående af et separat dobbeltværelse, større stue med 4 sovepladser, spisekøkken samt bad og toilet.Sengelinned – Kaffemaskine - Opvaskemaskine – Ovn – Håndklæder - Wi-Fi (gratis)
Lejlighed 3-værelses 4 personer
3-værelses lejlighed med 1 soveværelse til 3 personer, 1 soveværelse til 1 person, køkken/opholdsrum, balkon, bad, toilet og tv.Balkon -Sengelinned – Kaffemaskine – Køleskab – Håndklæder –TV - Wi-Fi (gratis)
Galleri



Filtrer kort visning